Svátek má: Vojtěch

Zprávy

Velikost textu:

Pentagon chce deset tisíc raket proti Rusku a Číně!

Pentagon chce deset tisíc raket proti Rusku a Číně!

Americké ministerstvo obrany má v úmyslu získat více než deset tisíc řízených střel pro případné budoucí použití proti Rusku a Číně, napsal portál Task and Purpose.

Ilustrační foto
18. března 2019 - 11:06

Poznamenal, že Pentagon navrhuje zahrnout do návrhu rozpočtu na fiskální rok 2020 náklady na 10 193 raketových systémů řízených raket typu „země - země“. Je zdůrazněno, že je to o 26 procent více než v roce 2019, kdy americké ministerstvo obrany požadovalo 8 101 raket a 47 procent více než v roce 2018 s 6 936 raketami.

Podle publikace bude nákup těchto zbraní „neutralizovat nebo potlačovat polní dělostřelectvo a systémy protivzdušné obrany" stát asi 1,4 miliardy dolarů.


Podle portálu je prudký nárůst nákladů na doplnění raketového arzenálu spojen s „přeorientováním“ pozemních palebných systémů Pentagonu na „velké mocnosti“ - Rusko a Čínu - po „relativní porážce“ IS v Iráku a Sýrii.

V revizi rozpočtu na obranu na příští fiskální rok, zveřejněné počátkem března, Pentagon prohlásil, že prioritou při modernizaci americké armády bude „zvýšit palebný dosah a ničení škodlivých účinků polního dělostřelectva a rozvíjet schopnosti raketového dělostřelectva, které by vytvořilo převahu na všech úrovních“.

(kou, prvnizpravy.cz, taskandpurpose.com, foto: arch.)